Luminițe, cântece de brad, daruri și multe bucurii!
Sărbătorile de iarnă la Buzău sunt anul acesta peste tot prin oraș:
. În 𝐏𝐚𝐫𝐜𝐮𝐥 𝐂𝐫𝐚̂𝐧𝐠, 𝐥𝐚 𝐎𝐛𝐞𝐥𝐢𝐬𝐜, între 𝟭 𝘀̦𝗶 𝟮𝟭 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲, de la ora 𝟭𝟳:𝟯𝟬.
. Pe 𝗽𝗹𝗮𝘁𝗼𝘂𝗹 𝗗𝗮𝗰𝗶𝗮, în zilele de 𝟱-𝟳 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲, 𝟭𝟮-𝟭𝟰 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲 și 𝟭𝟵-𝟮𝟭 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲, între orele 𝟭𝟴:𝟬𝟬 𝘀̦𝗶 𝟮𝟬:𝟬𝟬.
. În 𝗣𝗮𝗿𝗰𝘂𝗹 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗮𝗹 𝗜.𝗖. 𝗕𝗿𝗮̆𝘁𝗶𝗮𝗻𝘂, de pe 𝟭 𝗽𝗲 𝟮𝟰 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗶𝗲, în intervalul orar 𝟭𝟰:𝟬𝟬-𝟮𝟬:𝟬𝟬.
𝗖𝗲 𝗽𝗿𝗲𝗴𝗮̆𝘁𝗶𝗺: concerte cu artiști buzoieni și artiști naționali de renume, coruri de copii și ansambluri, căsuțe pline de cadouri și produse tradiționale, delicii culinare și băuturi calde.
𝗖𝗿𝗮̆𝗰𝗶𝘂𝗻𝘂𝗹 𝗲 𝗺𝗮𝗶 𝗳𝗿𝘂𝗺𝗼𝘀 𝗶̂𝗻 𝗼𝗿𝗮𝘀̦𝘂𝗹 𝘁𝗮̆𝘂!
Eveniment organizat de Primăria Municipiului Buzău, Consiliul Județean Buzău, Centrul Cultural și Educațional „Alexandru Marghiloman”, Centrul Județean de Cultură și Artă
În decembrie, atmosfera festivă cuprinde întregul oraș.
Parcul Crâng (1–21 decembrie), platoul Dacia (5–7, 12–14 și 19–21 decembrie) și Parcul Centrului Muzeal I.C. Brătianu (1–24 decembrie) devin locurile în care tradiția, ritmul modern și bucuria întâlnirii se împletesc cu muzica unor artiști locali și naționali precum Ansamblul Folcloric „Plaiurile Mioriței”, Grupul vocal „Cetina”, Ansamblul „Inima Munteniei” al Liceului de Arte „Margareta Sterian”, Ansamblul „Drăgăicuțele”, Corul de copii „Serafimii”, Grupul „Vouă”, Nemuritorii, Robert Târnoveanu, Constantin Enceanu, Mario Buzoianu, Ansamblul „Codrii Neamțului” sau Lucia Dumitrescu.
Dintre vedetele momentului vin la Buzău: Holy Molly, Emilian și Lidia Buble.
Pentru a fi în permanență la curent cu ultimele noutăți și informații din orașul tău, urmărește-ne pe Facebook , Instagram , YouTube , TikTok , Twitter .

